0Pricing
Sveltejs Academy · Lekcja

Kanoniczne adresy URL i generowanie mapy witryny

Ustawiaj kanoniczne tagi linków i generuj mapę witryny XML za pomocą endpointów SvelteKit.

Kanoniczne adresy URL i generowanie mapy witryny to bezpłatna lekcja Sveltejs Academy na CoddyKit. To lekcja 4 z 4. Możesz przeczytać całą lekcję poniżej za darmo — a potem ćwiczyć ją interaktywnie w przeglądarce z wbudowanym edytorem kodu i tutorem AI dostępnym 24/7. To część ścieżki edukacyjnej Sveltejs Academy, a Twój postęp synchronizuje się między webem a aplikacją CoddyKit. Kurs Sveltejs Academy zawiera 4 lekcji w sumie.

Kanoniczne adresy URL

Proszę wskazać wyszukiwarkom kanoniczną wersję adresu URL strony, aby połączyć sygnały rankingowe.

Dodawanie znacznika link

Wewnątrz svelte:head proszę ustawić link kanoniczny.

<svelte:head>
  <link rel="canonical" href={canonicalUrl} />
</svelte:head>

Unikanie zduplikowanych treści

Adresy kanoniczne są niezbędne, gdy ta sama treść jest dostępna pod wieloma adresami URL.

Generowanie map witryny

Proszę utworzyć src/routes/sitemap.xml/+server.js, aby dynamicznie generować mapę witryny.

export async function GET() {
  const urls = await getAllUrls();
  return new Response(buildSitemap(urls), { headers: { "content-type": "application/xml" } });
}

Schemat mapy witryny

Mapy witryny zawierają adresy URL wraz z polami last-modified, change frequency i priority.

Automatyczne przesyłanie do wyszukiwarek

Proszę przesłać adres URL mapy witryny w Google Search Console i Bing Webmaster Tools.

Roboty indeksujące

Proszę użyć robots.txt, aby wskazać mapę witryny i kontrolować indeksowanie.

Statyczne mapy witryny

W przypadku przeważnie statycznych witryn proszę wstępnie wygenerować sitemap.xml, aby obniżyć koszt jej udostępniania.

Stronicowanie

Mapy witryny można podzielić na wiele plików wskazywanych przez indeks mapy witryny w przypadku bardzo dużych witryn.

Metadane robots

Na stronach, których nie chce Pan/Pani indeksować, proszę użyć <meta name="robots" content="noindex">.

Łączenie z analityką

Proszę monitorować błędy indeksowania w Search Console, aby wykrywać problemy z adresami kanonicznymi lub mapą witryny.

Szybkie sprawdzenie

Co robi kanoniczny adres URL?

Podsumowanie

Proszę ustawiać linki kanoniczne w svelte:head i generować sitemap.xml z trasy +server.js, aby ułatwić wyszukiwarkom odkrywanie treści.

Często zadawane pytania

Czy lekcja „Kanoniczne adresy URL i generowanie mapy witryny” jest bezpłatna?

Tak — pełny tekst „Kanoniczne adresy URL i generowanie mapy witryny” jest dostępny za darmo tutaj w sieci. Aby ćwiczyć ją interaktywnie (wbudowany edytor kodu i tutor AI dostępny 24/7) i odblokować resztę kursu Sveltejs Academy, przejdź na CoddyKit PRO. Kurs Sveltejs Academy zawiera 4 lekcji w sumie.

Co nauczysz się w „Kanoniczne adresy URL i generowanie mapy witryny”?

Ustawiaj kanoniczne tagi linków i generuj mapę witryny XML za pomocą endpointów SvelteKit. Ćwiczysz Sveltejs Academy z praktycznym kodem, który uruchamiasz bezpośrednio w przeglądarce, a tutor AI dostępny 24/7 odpowiada na Twoje pytania podczas pracy nad lekcją.

Czy potrzebuję doświadczenia, aby zacząć Sveltejs Academy?

Nie wymagamy żadnego doświadczenia. Sveltejs Academy w CoddyKit jest strukturyzowany dla początkujących i zaawansowanych użytkowników, więc możesz zacząć tutaj lub od początku i uczyć się w swoim tempie. To lekcja 4 z 4.

Ile czasu zajmuje lekcja „Kanoniczne adresy URL i generowanie mapy witryny”?

Większość lekcji CoddyKit trwa około 5–10 minut. Każda lekcja to mały, interaktywny krok, dzięki czemu robisz systematyczne postępy i zawsze wracasz dokładnie do tego samego miejsca — na webie i w aplikacji.

Czy mogę pisać i uruchamiać kod w tej lekcji Sveltejs Academy?

Tak. Każda lekcja Sveltejs Academy zawiera wbudowany edytor kodu, więc piszesz i uruchamiasz prawdziwy kod bezpośrednio w przeglądarce i od razu otrzymujesz sprzężenie zwrotne od AI — bez konfiguracji na komputerze.

Wszystkie lekcje w tym kursie

  1. svelte:head dla dynamicznych tagów meta
  2. OpenGraph i metadane Twitter Card
  3. Dane strukturalne JSON-LD w SvelteKit
  4. Kanoniczne adresy URL i generowanie mapy witryny
← Powrót do Sveltejs Academy